“SPORUMU YAPIYORUM, LİSANSIMI ÇIKARIYORUM”

İlçemizde Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü'nün faaliyetlerine başlamasıyla birlikte ilçemizde spor etkinliklerinin artması ve ailelerimizin öğrencilerini spora yönlendirmesine istinaden ilçemizde spora olan ilgi gün geçtikçe artıyor.

İlçemizde var olan spor kulübü sayısı bakımından Müdürlüğümüz öncülüğünde kurulan Demirci Akıncıları Gençlik ve Spor Kulübü ve okullarımızın açmaya hazırlandığı spor kulüpleri ile ilçemizdeki kayıtlı sporcu sayısının yani lisanslı sporcu sayısının artması amaçlanıyor.

Bu kapsamda Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü öncülüğünde ilçemizdeki lisansı sporcu sayısının artırılmasına yönelik olarak "Sporumu Yapıyorum, Lisansımı Çıkarıyorum." projesi uygulanmaya başlandı.

Bilal YILMAZ gazetemize yaptığı açıklamada:" Proje kapsamında müdürlüğümüz bünyesinde spor kurslarına katılan tüm öğrencilerimiz ile spor ile yaşamayı kendisine alışkanlık haline getirmiş tüm vatandaşlarımızı projemize destek vermeye çağırıyoruz."

Lisans ve vize işlemlerinin Manisa dışında aralarında Demirci'nin de bulunduğu 7 ilçede yapılıyor olmasıyla vatandaşlarımız artık lisans çıkarmak için Manisa'ya gitmeden Demirci Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü'ne başvurmaları halinde 15 dk. içerisinde lisanslarını çıkarabileceklerdir.

Lisans çıkarmak isteyen vatandaşlarımız ve ailelerimiz öğrencileri ile birlikte ilk önce müdürlüğümüze uğrayarak gerekli başvuru işlemleri tamamlanmasının ardından Sağlık Raporu için Aile Hekimlerine Sevkleri yapılacaktır." dedi.

LİSANS İŞLEMLERİ İÇİN
1- Lisans Tescil Formu (İlçe Müdürlüğü)
2- Nüfus Cüzdan Fotokopisi
3- Fotoğraf (2 adet)
4- Sağlık Raporu (Spor Lisansı İçin)

*Cengizhan ERDEM