TAŞCI; “DEMİRCİ İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ”

Ankara’da faaliyetlerine devam eden Demirci Kültür-Sanat ve Dayanışma Derneği’nin Başkanı Ali Rıza YILMAZ’ın vefatı nedeniyle yeni görev dağılımı yapıldı.

        Yapılan Yönetim Kurulu toplantısında; Baş kanlığa 22. Dönem Manisa Milletvekilimiz Hakan TAŞÇI, Başkan Yardımcılığına Hasan Hüseyin DEMİRKAN, Genel Sekreterliğe Ramazan SARICA, Muhasipliğe Tarık ÖZEL ve Yönetim Kurulu Üyeliğine Mehmet ERDEM seçildi.

            Dernek Başkanı Hakan TAŞCI derneğin çalışmaları ve bundan sonraki yol haritası ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

 

“MERHUM ALİ RIZA YILMAZ BAŞKANIMIZIN EMANETİNİ BIRAKTIĞI NOKTADAN DAHA İLERİYE TAŞIMAK İÇİN ELİMİZDEN GELEN GAYRETİ GÖSTERECEĞİZ.”

            Merhum başkanımız kısa sayılacak görev süresi içerisinde Ankara’daki hemşehrilerimizle birlikte Demircimiz ve Ankara’daki hemşehrilerimizin sorunları ile ilgili başta Demirci Belediye Başkanımız Selami SELÇUK’la beraber iş birliği içinde gayretli çalışmalar yaptı. Bu kısa zamanda Derneğimiz yine Merhum başkanımızın öncülüğünde ve Demirci Belediyemizin destekleri ile Keşkek Şölenini gerçekleştirdi. Hayata geçirmek istediği çok güzel projeleri vardı, inşallah onun bıraktığı noktadan hemşehrilerimiz ve Demircimiz için çalışmaya devam edeceğiz. Başkanımız Sayın Ali Rıza YILMAZ’a Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına sabırlar diliyorum Başımız sağ olsun.”

 

“DEMİRCİ İÇİN EL ELE VERECEĞİZ”

            Birlik ve beraberlik duygusu içinde çalışacaklarını ifade eden TAŞCI, şöyle konuştu: “Derneğimiz Ankara’da yaşayan Demircili hemşehrilerimizi temsil ediyor, Ankara’da yaşayan Demircili hemşerilerimizle iletişimimiz sürekli temasımız devam edecek, kendileriyle bir ve beraber olarak görüş ve önerileri doğrultusunda çalışmalarımızı yönlendireceğiz. Hiçbir ayrım gözetmeksizin yalnızca Demirci’mizin kültürünü gurbette doğup büyüyen yeni neslimize öğretmek adına gerek başta Demirci Belediyemiz olmak üzere sivil toplum kuruluşları, gerekse bürokrasi ile iletişim halinde olacağız. Sloganımız çok net; “De mirci için el ele vereceğiz.”

            Yaklaşmakta olan Kurban Bayramınızı kutluyor, başta islâm Âlemine ve Demircili hemşehrilerimize hayırlar getirmesini yüce Mevla’dan niyaz ediyorum” dedi.

            Dernek Başkanı Hakan TAŞCI, yeni bir sayfa açtıklarını belirterek, Demirci ve Derneğimiz için projesi olan tüm hemşehrilerimizi hiçbir ayrım gözetmeden Demirci Kültür Sanat ve Dayanışma Derneği çatısı altında birlik ve beraberlik içinde çalışmaya davet etti.

*Cengizhan ERDEM