TÜRK KIZILAY DEMİRCİ GÖNÜLLÜ MERKEZİ AÇILDI

Açılış törenine Türkiye Kızılay Derneği Demirci Temsilciliği üyeleri ve Demirci Gönüllü Merkezi Üyeleri katıldı.

                Türk Kızılay Gönüllü Direktörlüğü bünyesinde ilçemizde gönüllülük kültürünü geliştirme, yeni gönüllü kazanımı sağlama ve bu gönüllülerle yapılacak faaliyetlerin sayısını artırarak İlçemiz yerelinde afet ve insani yardım başta olmak üzere Kızılay’ın ana faaliyet alanlarına katkı sunacak gönüllü kapasitesini oluşturmayı amaçlayan Demirci Gönüllü Merkezi Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri ERSOY ve Kızılay Genel Başkanı Kerem KINIK’ın katılımıyla Cizre’de yapılan toplu açılış töreni ile açıldı.

                Türkiye Kızılay Derneği Demirci Temsilciliği Koordinatörü Avukat H. Rahmi ARGUN yaptığı açıklamada, “Türkiye genelinde toplam 6 gönüllü merkezi açıldı. Bunlardan bir tanesi de Demirci Gönüllü Merkezi. İlçe Kızılay hizmet binasının en üst katında faaliyet gösterecek olan bu merkeze tüm hemşehrilerimiz ve gençlerimizi bekliyoruz.” dedi.

                Video konferans ile gerçekleşen açılışta  Kaymakamımız Adem KAYA, Belediye Başkanı Selami SELÇUK ve Türkiye Kızılay Derneği Demirci Temsilciliği Koordinatörü  Avukat H. Rahmi ARGUN canlı bağlantıya katılarak Demirci Gönüllü Merkezinin hayırlı olması temennisinde bulundular. Açılış törenine Türkiye Kızılay Derneği Demirci Temsilciliği üyeleri ve Demirci Gönüllü Merkezi Üyeleri  katıldı.

       * Cengizhan ERDEM