Halıkent

ULUSLARARASI ETKİNLİK BU YAZ YAPILACAK

Zafer Kalkınma Ajansınca desteklenen “Sarıçayır Doğa Aktivitileri ve Milli Bilinç Kampı Turizm Merkezi” projesi kapsamında 5 kilometrelik alanda Oryantiring rotalandırma çalışmaları bitti.

                Çalışma Federasyon Uzman Haritacıları Yüksel KÖSEM ve Cihat ACAR tarafından yapıldı.

                Daha önce alımları yapılan 140 kişilik Oryantiring elektronik kontrol sistemleri ile ilçemiz yarış ve kamp merkezi faaliyetlerinin merkezi olacak.

                25 Mayıs 2021 Salı günü Kaymakamımız Adem KAYA, Belediye Başkanı Selami SELÇUK, Türkiye Oryantiring Federasyon Başkanı Hacer AKYÜZ, Genel  Sekreter Mahir IRMAK, Organizasyon Kurul Başkanı Özgür MORBEL, Manisa İl Temsilcisi Figen TARAN, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Bilal YILMAZ, Proje Koordinatörü Ayşe CEVAHİR’in katılımı ile video konferans toplantısı yapıldı.

                Toplantıda 2021 yılında ilçede yapılacak eğitim, kamp ve yarış faaliyetlerinin takvimi belirlendi.

                Buna göre öncelikle

                • 7 - 11 Haziran tarihleri arasında ilçede bulunan öğretmen ve sporseverlere eğitim verilecek.

                • 5 - 12 Temmuz arasında 14 yaş 18 yaş arası " GELİŞİM KAMPI " yapılacak.

                • 21 - 31 Ağustos tarihleri arasında Demirci'nin Kurtuluş haftası etkinlikleri kapsamında " Uluslararası Oryantiring Kampı" yapılacak.

                Uluslararası kampa Türkiye'nin yanı sıra yabancı ülkelerden de sporcular Demirci'ye gelerek doğal güzelliklerini keşfedecekler.

                Belediye Başkanı Selami SELÇUK açıklamasında; "Şehrimizin geleceği için yaptığımız projeleri uygulamaya gayret ediyoruz. Bu kapsamda Oryantiring Federasyonu ile yapacağımız bu çalışma ile İlçemizin tertemiz doğası ülkemizin ve yurtdışından gelecek olan doğa sporcuları ile tanınacak" dedi.

                Kaymakamımız Adem KAYA; "Oryantiring sporu ile Demirci'miz doğa sporlarının merkezi haline gelecek. Bu yaz ilk kez yapılacak olan etkinlikler için  müşterek bir çalışma yürütüyoruz. Hedefimiz ilk kez yapılacak olan etkinliğin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasını hedefliyoruz " dedi.

*Cengizhan ERDEM