ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPTIK

Elazığ ve Malatya'da meydana gelen deprem için başlatılan yardım kampanyasında toplanan 1 kamyon yardım malzemesi bölgeye gönderildi. 

24 Ocak Cuma günü 20:55'de Elazığ'da meydana gelen 6.8 şiddetinde depremin ardından tüm Türkiye kenetlenerek depremin hissedildiği yerlere destek için ayağa kalktı.

İlçemizde de Türk Kızılayı, Demirci Belediyesi ve AK Parti Gençlik Kolları tarafından yardım kampanyası organize edildi. 

" Haydi Demirci, Elazığ ve Malatya'ya Destek Zamanı " olarak başlatılan kampanyada 3 gün içinde 1 kamyon insani yardım malzemesi toplandı. 

AK Parti Gençlik Kolları üyelerince Ticaret ve Kültür Merkezinde toplanan yardımlar, Kızılay'dan alınan ihtiyaç talepleri doğrultusunda tedarik edildi. 

Battaniye, ısıtıcı, bebek maması, bebek bezi, kıyafet, gıda ve hijyen malzemelerinden oluşan bir kamyon dolusu yardım malzemesi özenle kutulara yerleştirilerek hazırlandı.

Ticaret ve Kültür Merkezi önünde toplanan eşyalar Belediye Başkanı Selami SELÇUK, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet ACAR, MHP İlçe Başkanı Ümit KANYILMAZ, AK Parti ve MHP Belediye Meclis üyeleri ve AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Mustafa YAVUZEL'in katılımı ile kamyona yüklenerek Elazığ ve Malatya'ya ulaştırılmak üzere kamyona yüklenerek Kızılay yardım bağış merkezine ulaştırıldı. 

AK Parti Demirci Gençlik Kolları Başkanı Mustafa YAVUZEL: "Yaşanan deprem bizleri çok üzdü. Orada bulunan büyüklerimizin ve kardeşlerimizin yanında olmak, onlara destek sunmak için böyle bir kampanya organize ettik.Kampanyaya detsek veren herkese teşekkür ediyoruz " dedi. 

ALLAH ÜLKEMİZİ AFETLERDEN KORUSUN

Belediye Başkanı Selami SELÇUK :" Elazığ ve Malatya'da yaşanan depremin ardından ilçemizde yardım kampanyası başlattık. Kızılay ile görüşerek bölgede ihtiyaç olan malzemelerin tedarik edilmesini sağladık. İlçemiz halkı yine yardımseverliğini gösterdi. Önemli olan böyle günlerde hem devletimizin hemde olayı yaşayan vatandaşlarımızın yanında olmak, onların yarasına merhem birlik ve beraberlik için yaralarımızı sarmaktır. Battaniye, elektrikli ısıtıcı, erzak, bebek maması, bebek bezi, kıyafet ve hijyen malzemelerinden oluşan 1 kamyon malzemeyi Kızılay Yardım toplama merkezine ulaştırılmak üzere gönderdik. Rabbim ülkemizi afetlerden korusun " dedi. 

*Cengizhan ERDEM