Vali Ahmet Deniz’in 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

Sevgili Öğrenciler, Değerli Öğretmenler ve Kıymetli Veliler;

Uzun bir tatilin ardından yeni eğitim-öğretim yılına huzur ve güven içinde girmenin heyecanı, tatlı telaşı ve mutluluğu içindeyiz. 

 

Ailemizden sonra hayatımıza yön veren en önemli basamaklardan biri de hiç kuşkusuz okul hayatımızdır. Okullarımız; bireyi hayata hazırlayan, gelişme ve çağdaşlaşma çabalarını başarıya ulaştıran, eğitim imkânlarını sistemli bir şekilde sunan ve geleceğe ilişkin hedeflerimize ulaştıracak birer eğitim yuvasıdır.

 

Bir ülke için yapılacak en önemli yatırım insana, özellikle de çocuklara ve gençlere yapılan yatırımdır. Eğitimin temel hedefi, sağlıklı, çalışkan, üreten, araştıran ve yorumlayan bireyler yetiştirmektir. Çocuklarımızı ve gençlerimizi ne kadar iyi yetiştirebilirsek, onlara ne kadar çok imkân sunabilirsek, ülkemizin yarınları da o kadar iyi olacaktır. 

 

Çocuklarımızın ve gençlerimizin kendilerine, vatanımıza, milletimize faydalı bireyler olarak geleceğe hazırlanması görevi bizlere düşmektedir. Bu amaçla çocuklarımıza en iyi şartlarda eğitim imkânı sunmak üzere tüm hazırlıkları yapmaya, gerekli tedbirleri almaya gayret göstermekteyiz. 

 

Bu duygu ve düşüncelerle değerli öğretmenlerimizin, sevgili öğrencilerimizin ve ailelerimizin 2019-2020 eğitim-öğretim yılının verimli geçmesini temenni eder; sevgi, saygı ve başarı dileklerimi sunarım.

 

Ahmet DENİZ

VALİ