VALİMİZ YAŞAR KARADENİZ'DEN İLÇEMİZİ ZİYARET

Valimiz Yaşar KARADENİZ, ilçemizde bir takım ziyaretler ve incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı

                Valimiz Yaşar KARADENİZ İlçemizi ziyaretinde ilk olarak İlçe Kaymakamlığını ziyaret ederek Kaymakamımız Adem KAYA’dan Kaymakamlık çalışmaları hakkında bilgi aldı.

                Valimiz Yaşar KARADENİZ daha sonra Hükümet Konağı'nda oluşturulan "Demirci Akıncıları Kahramanlık Köşesini" açtı.

                İlçe Kaymakamlığı proje ofisince Milli Mücadele Kahramanı Kaymakam  İbrahim Ethem AKINCI ve Demirci Akıncıları anısına İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü desteğiyle yapılan Demirci Akıncıları Kahramanlık Köşesini hizmete açan Vali KARADENİZ’e Demirci Akıncılar Derneği Başkanı Hüseyin KINCI tarafından Milli Mücadele Kahramanı Kaymakam İbrahim Ethem AKINCI hakkında bilgi sunuldu.

                Valimiz Yaşar KARADENİZ daha sonra Belediyeyi ziyaret ederek Başkan Selami SELÇUK’tan belediye çalışmaları hakkında bilgi alıp sonrasında 1994 yılında Diyarbakır’ın Bismil İlçesinde teröristlerce şehit edilen Uzman Çavuş Adem KORKMAZ’ın İlçemizde yaşayan babası Adem KORKMAZ ve annesi Şehriye KORKMAZ’ı evinde ziyaret ederek ailenin herhangi bir sıkıntısı olduğunda her zaman kendisine ulaşabileceklerini şehit ve gazilerin haklarının ödenemeyeceğini söyledi.

                Valimiz Yaşar KARADENİZ’e teşekkür eden şehit babası Adem KORKMAZ, Vali KARA DENİZ ve beraberindeki heyeti ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

                İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğünde de incelemelerde bulunan Valimiz Yaşar KARADENİZ ve beraberindeki Kaymakamımız Adem KAYA, Belediye Başkanı Selami SELÇUK ve protokol üyeleri Ayasofya Kebir Camii'nin halılarının dokunduğu Türkiye'nin ilk makineli halı fabrikası olan Özkul Halı Fabrikasında incelemelerde bulundu.                

                Burada Üretim Müdürü Behçet ÖZKUL ve Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza ÖZKUL’dan bilgi alan Vali Yaşar KARADENİZ ve beraberinde heyet daha sonra Necip Fazıl Kısakürek Anadolu lisesinde incelemelerde bulunarak güçlendirme çalışması yapılan okulda yetkililerden bilgi aldı.

                Ziyaretlerde Valimiz KARADENİZ’e Kaymakamımız Adem KAYA, Belediye Başkanı Selami SELÇUK, İl Gençlik ve Spor Müdürü Yunus ÖZTÜRK, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü V. Mehmet ÜÇBAŞ ve yetkililer eşlik etti.

 

        * Cengizhan ERDEM