YATIRIMLAR DEVAM EDİYOR

                İlçemizde her alanda yatırımlar hızla sürerken,   belediyemizce ihalesi yapılan yarı olimpik yüzme havuzu inşaatı da  devam ediyor.

                İlçemizde gençlerin ve öğrencilerin yüz me sporu öğrenmeleri amacıyla Belediye Baş-kanı Selami SELÇUK 'un Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU ile yaptığı görüşmeler neticesinde İlçeye yarı olimpik yüzme havuzu kazandırılmasına karar verilmişti.

                Eski sanayi sitesi eski belediye garajı alanına tek katlı 2 blok halinde yapılacak olan yarı olimpik yüzme havuzunda şu anda kaba inşaat tamamlanarak, çatı kapatıldı.                

                Önümüzdeki günlerde elektrik tesisatı döşeme çalışmalarının da başlayacağı Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda orta yüzme havuzu ve su tesisat döşemeleri de tamamlandı. Isıtma sisteminin de döşeneceği binada, önümüzdeki günlerde iç ve dış sıva çalışmaları da başlayacak.

                Belediye Başkanı Selami SELÇUK yaptığı açıklamada : " İlçemize her alanda yeni yatırım ve hizmetleri buluşturmaya devam ediyoruz. İlçemiz gençlerinin ve öğrencilerinin yararlanması amacıyla söz verdiğimiz Yarı Olimpik Yüzme Havuzu yatırımının ihalesini yaptık ve hızla inşaata sürüyor. Geleceğimiz olan kıymetli gençlerimiz yüzme sporu antrenörleri ile yüzme sporu öğrenirlerken, ilçemizde yüzme sporu ile ilgili de yarışmalar ve faaliyetler de düzenlenecek. İnşaatımızın şu anda yüzde 50'lik bir bölümü tamamlandı. Çalışmaları yakından takip ediyoruz.  Tesisimiz de engellilerimiz içinde gerekli kullanım alanları yer alırken, duş kabinleri, soyunma odaları, fuaye alanı gibi yerlerde yer alacak. İlçemize değer katacak bu dev yatırımı tamamlayarak hizmete sunacağız" dedi.

                25 Ekim 2019 tarihinde ihalesi yapılan Gençlik ve Spor Bakanlığının destekleri ve İlçemiz Belediyesince Bin 596 alana yapılan ve Bin Metrekare peyzaj alanı olan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu yatırımında Bay-Bayan 4 duş kabini, 4 soyunma oda sı, 30 adet soyunma dolabı, antrenör ve yönetici odası, fuaye alanı ve seyirci izleme tribünü yer alacak.

 

*Cengizhan ERDEM