Halıkent

YAZ SPOR OKULLARI AÇILDI

Yaz spor okulları kapsamında öğrencilerimize futbol, basketbol, voleybol, jimnastik, tenis, badminton, okçuluk, hokey, masa tenisi, dart ve bocce kursları açılmış olup, bu kurslar yoğun bir ilgiyle karşılandı.

Demirci Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından organize edilen Demirci Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile çocuklarımızın ve gençlerimizin zihinsel ve bedensel gelişimleri ile sosyal-leşmelerine katkı sağlamak, onların spor alış- kanlığı kazanmasını sağlamak ve yaz tatillerini verimli geçirmeleri amacıyla yaz spor okulları tertip edildi.    

                Yaz spor okulları kapsamında öğrencilerimize futbol, basketbol, voleybol, jimnastik, tenis, badminton, okçuluk, hokey, masa tenisi, dart ve bocce kursları açılmış olup, bu kurslar yoğun bir ilgiyle karşılandı.

                Her öğrencinin en fazla 3 branşta talepte bulunabildiği yaz spor okullarına 570 öğrenci katıldı.    

                Yaz spor okullarının açılmasıyla birlikte Kaymakamımız Mutlu AKYOL,  Belediye Başkanı Selami SELÇUK ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü İsmail ÇETİNKAYA Turgut Özal Spor Kompleksinde kurslardan faydalanan gençlerimizi ziyaret ettiler. Öğrencilerle sohbet ederek onlarla bir araya gelen heyet Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Bilal YILMAZ ’dan kurslarla ilgili bilgi aldı.

 

BİLAL YILMAZ

                Konuyla ilgili olarak gazetemize açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Bilal YILMAZ; “ Geçen yıl ilk defa yapmış olduğumuz Yaz Spor Okulları etkinliklerini bu yıl 2. defa yapmaktayız. Demirci Belediye Baş kanımız Selami SELÇUK ile yapmış olduğumuz protokolle birlikte ilçemizin gençlerimize kurumlarımızca destek vermekteyiz. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz işbirliği ile açılan kurslarımızla gençlerimize futbol, basketbol, voleybol, jimnastik, tenis, badminton, okçuluk, hokey, masa tenisi, dart ve bocce branşlarında eğitimler vermekteyiz. Gençlerimizin yaz aylarında zihinsel ve bedensel gelişimleri ile sosyalleşmelerine katkı sağlamak, onlara spor alışkanlığı kazandırmak amacıyla 11 farklı spor branşında 570 başvuru aldık. Geçen yıl 390 da kalan baş-vuru sayını bu sene neredeyse ikiye katladık.

               

                Ailelerimizin ve gençlerimizin faaliyetlerimize olan ilgisinden ziyadesiyle memnuniyet duyuyoruz. Kurslarımız 29 Ağustos 2019 günü sona erecek.

               

                Müdürlüğümüz ve faaliyetlerimizden haberdar ola- bilmek amacıyla vatandaşlarımızın bizleri sosyal medyadan takip etmelerini bekliyoruz.” dedi.

*Cengizhan ERDEM