Halıkent

YAZ SPOR OKULLARI AÇILDI

Demirci Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından organize edilen çocuklarımızın ve gençlerimizin spor alışkanlığı kazanmasını sağlamak ve yaz tatillerini verimli geçirmeleri amacıyla Yaz Spor Okulları açıldı.

Demirci Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından organize edilen Demirci Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile çocuklarımızın ve gençlerimizin zihinsel ve bedensel gelişimleri ile sosyalleşmelerine katkı sağlamak, onların spor alışkanlığı kazanmasını sağlamak ve yaz tatillerini verimli geçirmeleri amacıyla yaz spor okulları tertip edilmiştir.

            Yaz spor okulları kapsamında öğrencilerimize futbol, basketbol, voleybol, jimnastik, tenis, badminton, okçuluk, hokey, masa tenisi, dart ve bocce kursları açılmış olup, bu kurslar yoğun bir ilgiyle karşılanmıştır. Her öğrencinin en fazla 3 branşta talepte bulunabildiği yaz spor okullarına 570 öğrenci talepte bulunmuştur. Yaz spor okullarının açılmasıyla birlikte Demirci Kaymakamı Mutlu AKYOL, Demirci Belediye Başkanı Selami SELÇUK ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü İsmail ÇETİNKAYA Turgut Özal Spor Kompleksinde kurslardan faydalanan gençlerimizi ziyaret ettiler. Öğrencilerle sohbet ederek onlarla bir araya gelen heyet Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Bilal YILMAZ ’dan kurslarla ilgili bilgi aldılar.

            Konuyla ilgili olarak gazetemize açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Bilal YILMAZ “ Geçen yıl  ilk defa yapmış olduğumuz Yaz Spor Okulları etkinliklerini bu yıl 2.defa yapmaktayız. Demirci Belediye Başkanımız Selami SELÇUK ile yapmış olduğumuz protokolle birlikte ilçemizin gençlerimize kurumlarımızca destek vermekteyiz. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz işbirliği ile açılan kurslarımızla gençlerimize futbol, basketbol, voleybol, jimnastik, tenis, badminton, okçuluk, hokey, masa tenisi, dart ve bocce branşlarında eğitimler vermekteyiz. Gençlerimizin yaz aylarında zihinsel ve bedensel gelişimleri ile sosyalleşmelerine katkı sağlamak, onlara spor alışkanlığı kazandırmak amacıyla 11 farklı spor branşında 570 başvuru aldık. Geçen yıl 390 da kalan başvuru sayını bu sene neredeyse ikiye katladık. Ailelerimizin ve gençlerimizin faaliyetlerimize olan ilgisinden ziyadesiyle memnuniyet duyuyoruz. Kurslarımız 29 Ağustos 2019 günü sona erecektir. Müdürlüğümüz ve faaliyetlerimizden haberdar olabilmek amacıyla vatandaşlarımızın bizleri sosyal medyadan takip etmelerini bekliyoruz.” dedi.