YENİ BİR YATIRIM

Adalet Bakan Yardımcımız, Hemşehrimiz Cengiz ÖNER’in Desteği ve Önerisiyle

İlçemize 2 milyonluk yeni bir yatırımın daha startı verildi.

İlçemiz Fatih Mahallesinde bulunan Adalet Bakanlığı eski Cezaevi yıkılarak, yerine Diyanet İşleri Başkanlığınca Hafızlık Yetiştirme ve 4 - 6 Yaş Kuran Kursu (Anaokulu) yapımına başlanıyor.

Demircili hemşehrimiz Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz ÖNER'in destek ve önerileri ile eski Cezaevi arsası Diyanet İşleri Başkanlığına devri yapılarak, çalışmalara başlandı.

Devir edilen eski cezaevi üzerine Türkiye Diyanet Vakfı Demirci Şubesi tarafından yatırım bedeli 2 Mil yon 200 Bin Lira değerinde 2 katlı 1350 met rekare büyüklüğünde bina inşa edilecek.

İnşaatın yapılacağı eski cezaevi İlçemiz Belediyesi Fen İşleri ekiplerince iş makineleri ile yıkımı tamamlandı.

Alanda hafriyat temizliği ve tesviyesinin yapılmasının ardından Türkiye Diyanet Vakfı Demirci Şubesi tarafından inşaatı başlayacak.

İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN

İlçemizin her alanda yeni yatırım ve hizmetlere kavuştuğunu ifade eden Belediye Başkanı Selami SELÇUK; “Geçtiğimiz günlerde Manisa Valiliğine giderek Demirci Organize Sanayi Bölgesi için Ticaret Odamız ile birlikte resmi başvurumuzu yaptık. İlçemiz Fatih Mahallesindeki eski cezaevi alanına Diyanet Vakfı tarafından Hafızlık Yetiştirme ve 4-6 yaş Kur’an Kursu yapımı için çalışmalar başladı.Yatırımın ilçemize kazandırılmasında emek ve desteği olan Demircili hemşehrimiz Adalet Bakan Yardımcımız Cengiz ÖNER'e ilçem adına teşekkür ediyorum. İlçemiz son yıllarda her alanda yatırımların kazanıldığı bir ilçe haline geldi. Demircili kıymetli hemşehrilerimiz olan Ticaret Bakanımız Ruhsar PEKCAN ve Adalet Bakan Yardımcımız Cengiz ÖNER'in destekleri ile ilçemizde Cezaevi yatırımında sona gelindi. Salihli yolumuz ihale edildi çalışmalar başladı. Selendi yolu bu yıl tamamlanıyor. İmam Hatip Lisesi inşaatımız tamamlanıyor. Demirci OSB çalışmaları olumlu olarak ilerliyor.Her zaman söylediğim gibi biz hiç bir zaman karanlığa küfretmedik. Her daim İlçemiz için gece gündüz demeden çalıştık, bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz " dedi.

*Cengizhan ERDEM