YENİ VALİMİZ YAŞAR KARADENİZ

Valiler kararnamesi, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ın imzasıyla yayımlandı.

            Kastamonu Valisi olan Yaşar KARADENİZ Manisa Valiliği’ne atanırken, Manisa Valiliği görevini yürüten Ahmet DENİZ ise mülkiye başmüfettişliğine atandı.

            Atama kararlarına göre 18 ile yeni vali ataması yapıldı, 23 ilin valisi yer değiştirdi. Toplam da 41 ilin valisi değişmiş oldu.

 

            YAŞAR KARADENİZ KİMDİR?

            1965 yılında Samsun'da doğdu. İlk ve Ortaöğretimini Samsun'da yaptı. 1983 yılında Samsun Teknik Lisesi Makine Bölümü'nü bitirdi. Aynı yıl girdiği Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden 1987 yılında mezun oldu.        

            1988 yılında Amasya Valiliği'ne Kaymakam Adayı olarak atandı. Bu görevi sırasında bir yıl süreyle İngiltere'de bulundu. Kaymakam Vekilliği stajını Erzincan'ın Tercan İlçesinde yaptı. 1991 yılında Kaymakamlık Kursu'nu bitirerek yeni ilçe olan Yozgat'ın Yenifakılı İlçesinin ilk kaymakamı olarak atandı.

            Sırasıyla Konya-Taşkent, Hakkari-Çukurca, Ordu-Aybastı, Mardin-Yeşilli, Trabzon-Beşikdüzü ve Çanakkale - Eceabat Kaymakamı, Tekirdağ-Saray, Gaziantep-Nizip ve Gaziosmanpaşa Kaymakamı olarak görev yaptı. Yaşar KARADENİZ 2017 yılında Kastamonu Valiliğine atandı.

            2012 yılının Ocak ayında Türk İdareciler Derneği'nin Vali Galip DEMİREL Sosyal Hizmet Ödülünü kazandı. Çeşitli kurumlardan çok sayıda takdirname aldı. 'Taşra İdaresinin Yeniden Yapılandırılması' konulu çalışmasının bir kısmı İçişleri Bakanlığı dergisinde makale şeklinde yayınlandı.

            Eceabat Kaymakamlığı sırasında, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'nın birçok yatırımını Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yapılmasını sağladı.

            2003 - 2005 yılları arasında hükümetin Milli Parkla ilgili projelerinin tamamına yakını, ödeneği birliğe aktarılarak gerçekleştirildi.

            Yeni Valimiz Yaşar KARADENİZ’i tebrik eder, çalışmalarında başarılar dileriz.

 

         * Cengizhan ERDEM