YERALTI ÇÖP KONTEYNERLARININ MONTAJINA BAŞLANDI

İlçemizde yeni uygulanmaya başlanacak sistem ile çöp konteynerleri yer altına alınarak, çöp toplama çalışmaları daha hızlı ve kolay olacak İlçemiz Belediyesi uygulamaya soktuğu modern yer altı çöp konteyneri sistemiyle, çöp ve atıkları yer altında tutar

         İlçemiz Belediyesi uygulamaya soktuğu modern yeraltı çöp konteyneri sistemiyle, çöp ve atıkları yer altında tutarak; koku, bakteri, hastalık ve benzeri istenmeyen sonuçların önüne geçiyor.

         Yeraltı konteynerleri ile hem yer açısından tasarruf ediliyor, hem zaman, hem hızlı hizmet üretme ve hem de kullanılan sistem sağlık açısından daha temiz ve hijyenik.

         İlçe merkezine 5 adet farklı noktalara kurulan yeraltı çöp konteynerleri önümüzdeki hafta başından itibaren kullanılmaya başlanacak.

 “DAHA TEMİZ BİR DEMİRCİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

         Çöplerin yer altına alınmasının şart koşulduğu yeni uygulama için Belediye Başkanı Selami SELÇUK şu açıklamayı yaptı; “Doğasıyla Manisa'nın gözbebeği olan Demirci, daha temiz olması için belediye olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Belediyemiz Temizlik işleri birimi ile yaptığı çalışmalar neticesinde ilçemizin farklı noktalarına ilk etap deneme uygulaması için 5 adet yeraltı çöp konteyneri kurulumu yaptık. Şehir estetiğine uygun, görüntü kirliliğinden uzak konteynerler çevrenin korunması, Hemşehrilerimizin daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda yaşamalarına olanak sağlayacak. Yaşamın her alanında hayata geçirdiğimiz hizmetlerle İlçemizin marka değerini yükseltmeye devam edeceğiz" dedi     

         Başkan SELÇUK, Kıymetli hemşehrilerimize en iyi hizmeti sunmanın gayreti içinde olduk. 1 yıl içerisinde İlçe merkezinde 5 olan bu yeraltı konteyner sayısını 30'a çıkarmak hedefinde olduklarını kaydetti.

DAHA SAĞLIKLI

         1 adet betondan yapılmış hazne ile beton haznenin içine giren metal hazneden oluşan yer altı çöp konteyner sistemi, çöp sularının akmasını da engelliyor. Yeraltı Çöp Konteynerleri, sistemli vince sahip çöp kamyonlarınca toplanıyor. Hijyenik yeraltı konteynerleri halk sağlığını korumaya da katkı sağlıyor.

         Noktalara Fen İşleri ekiplerince montajı yapılan yeraltı çöp konteynerleri 2 Ton çöp toplama kapasiteli olduğu belirtildi. 

 

       * Cengizhan ERDEM