Halıkent

YÜZME HAVUZUNA YOĞUN İLGİ!

Gençlik ve Spor Bakanlığınca, Demirci'de kurulan portatif olimpik yüzme havuzu Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü koordinesince başladı.

           05 Ağustos 2019 Pazartesi günü Makine Kimya Hüseyin ÇAMTEPE Ortaokulu bahçesine kurulan portatif yüzme havuzunda, Demircili çocuklar ilk kez yüzme heyecanı yaşadı.

               Kaymakamımız Mutlu AKYOL, Belediye Başkanı Selami SELÇUK, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet ACAR, MHP İlçe Başkanı ve Belediye Meclis Üyelerinin katılımı ile yüzme kursunun ilk gününde yüzme kursuna katılacak kursiyerlere başarılar dilediler.

              Gençlik Spor İlçe Müdürü Bilal YILMAZ'da Kaymakamımız Mutlu AKYOL ve Başkan Selami SELÇUK'a yüzme havuzu kurs faaliyeti çalışması ile ilgili bilgi verdi.

              Yüzme havuzu alanında yüzme kursunun yanı sıra aileler ve kurs saati bekleyen çocuklar için farklı aktiviteler de yer alıyor.

              Yüzme havuzunun yanında, 5 adet soyunma kabini, 2 kişilik duşa kabin, öğrenci aileleri için bekleme alanı ve aileler beklerken eğlenebilecekleri 2 adet masa tenisi ve 7 yaş ve altı için 1 adet trambolinde hizmet veriyor.

              340 KURSİYER FAYDALANACAK

              Yüzme havuzu kursuna 340 öğrenci kayıt yaptırdı. Yüzme hocaları tarafından eğitimler verilecek. Haftanın 6 günü devam eden kurs programları çerçevesinde belirtilen günlük program çerçevesinde kursiyerler eğitimlerini alacak.

               HİJYENE ÖNCELİK

               Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünce günlük havuz hijyeninin sağ lanması amacıyla Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarla suyun her gün klor ve PH değerleri düzenlenecek, yosun önleyici çözeltici kullanılacak. Kursiyerlerin ayaklarında mantar oluş maması amacıyla ayak dezenfektanı teknesi havuz girişine konulurken, pazar günleri de havuz içi ve çevresinde genel temizlik çalışması yapılacak. 05 Ağustos 2019 Pazartesi günü başlayan yüzme kursları 7 Eylül 2019 Cumartesi günü tamamlanacak.

       

*Cengizhan ERDEM