Halıkent

Dr. Müberra DURAN


Demircimden; memleketimden bir ömür kopmayacağım.

"...Ben elveda demiyorum, çünkü insan evine elveda diyemez..."


               14 Mart 2014 yılında güneşli bir sabahında çiçeklerle  Dr. Müberra  Duran’ı karşılayan Demirci; 08 Ağustos 2020 Yaz gününde yağan yağmuruyla uğurladı onu.              

               Ben Demirci’ye gelirken ağlayanlardan değildim çünkü içimde  bir huzur olmuştu virajların ardında saklı cenneti gördüğümde ve Demirci beni hiç yanıltmadı ilk gün hissettiğim huzur ve mutluluk günden güne artarak çoğaldı.              

               İnsanıyla doğasıyla beni hamuruna dahil etti. Dağların arasındaki köylerinde yaşlısını gencini gebesini bebeğini kapı kapı ezberledim, Sofralarında misafir oldum zeytin katmere.              

               Doğumuna kadar 9 ay takip ettiğim bebekler büyüyüp bana el sallar oldu. Evinde ziyaret ettiğim yaşlılar kendi yaşlım oldu son yolculuklarına ağlar oldum ve farkında olmadan 2. memleketim oldu güzel Demircim.              

               Bu sürede ömürlük çok değerli dostlar edindim ama en önemlisi de meslek hayatımda değerli bir tecrübe kattı bana.              

               Demirci halkı ve kurumları. Demirci İlçe Sağlık Müdürlüğünü yürüttüğüm 6 yıl boyunca 1. basamak sağlık hizmeti sunumunda en yüksek verimin alınmasının en güzel örneğini  Demircimde yaşadım ve bu benim için mesleki anlamda da büyük bir mutluluk oldu.              

               Gerek resmî kurumlararası ve özel kuruluşlar arası işbirliği  olsun  gerekse vatandaş devlet dayanışması olsun görevim süresinde bana destek olan; yaptığımız her türlü hizmete ortak olup emeği  geçen herkese çok teşekkür ediyor ve saygılarımı sunuyorum.             

               Ben elveda demiyorum, çünkü insan evine elveda diyemez. Ben biliyorum ki her zaman gelip kapısını çalacağım can dostlarımla dolu havası, güzel doğası, güzel insanı özel Demircimden; memleketimden bir ömür kopmayacağım.                          

               Hakkınızı helal edin.

               Sevgi ve saygıyla kalın.

YAZARLAR