Halıkent

Namık Kemal ERDEM


ESNAF VE SANATKÂRLARIMIZ YAŞAM MÜCADELESİ VERİYOR

"...  14 Aydır tam anlamıyla açılmayan seyahat kısıtlamaları. Son dönemdeki kararlar ile tamamen hayatı durdurdu. Seyahatlerin sınırlı olarak açık olduğu zamanlarda ise Halıkent Otobüs İşletmesi ile Beyce Birlik Otobüs İşletmesi tahmin ediyorum ki masraflarını bile çıkartamıyordu. Herşeyin zam üstüne zam olduğu bu günlerde firmalar her yeni güne ilave zarar ile uyanıyor..."


                Covid-19 virüsü ülkemize 11 Mart 2020 tarihinde geldi. Ülkemizde halen etkisini gösteren Covid-19 virüsü, zaten kendi yağı ile kavrulmaya çalışan İlçemizi de olumsuz yönde etkiledi.

                İlçemizde hizmet veren lokantaların, kahvehanelerin, park ve bahçelerle mesire alanlarının kapatılması şehirde sessizliğe ve sakinliğe neden oldu.

                Son dönemde alınan tedbirler kapsamında her sektördeki çoğu işyeri kapatıldı.

                Şimdiler de ne sanayiden çekiç sesi; Ne çarşıdan ayak sesi geliyor.

                Hayatın ve ödemelerin devam ettiği bu süreçte esnaf yaşam mücadelesi veriyor. Sıkıntılı ve zor günler ile imtihan olan esnafımız Demirci Eğitim   Fakültesi’nin   açık  olduğu  günleri  bile unuttu.

                Seyahat alanında uygulanan yasaklar ve denetimler ise resmen hayatın akışını durdurdu.  Demirci'den başta İzmir olmak üzere, Manisa, Balıkesir, Bursa, İstanbul ve Kütahya illerine düzenli olarak otobüs seferleri düzenleyen Halıkent Otobüs İşletmesi ile Beyce Birlik Otobüs İşletmesi tarihinin en kötü günlerini yaşıyor.

                14 Aydır tam anlamıyla açılmayan seyahat kısıtlamaları. Son dönemdeki kararlar ile tamamen hayatı durdurdu. Seyahatlerin sınırlı olarak açık olduğu zamanlarda ise Halıkent Otobüs İşletmesi ile Beyce Birlik Otobüs İşletmesi tahmin ediyorum ki masraflarını bile çıkartamıyordu. Herşeyin zam üstüne zam olduğu bu günlerde firmalar her yeni güne ilave zarar ile uyanıyor.

                Ülkemizde Covid-19 virüsü ne zaman biter bilinmiyor ama şu bir gerçek : Hergün Esnafın zararı kat ve kat artıyor. Esnaf ve Sanatkârlarımız küçülüyor!...

YAZARLAR