Halıkent

İ. Etem BAĞCI


HİCRETİN KUTLU OLSUN MÜCAHİDİM!

Duruşuyla,ferasetiyle,ilmiyle ve her şeyden önemlisi nezaketiyle insanlara örnek olarak geçen kısa bir ömür.


         “Rablerinin emirlerine uygun yaşayanlar için, altlarından ırmaklar akan cennetler vardır...” (Ali İmran_198)

         “Hepimiz O’ndan geldik, muhakkak yine O’na döneceğiz...” (Bakara_156)

         Ayet-i Kerimesinin tecellisini Kıymetli Dava Arkadaşım ,Muhterem Ağabeyim Mehmet Önal da yaşıyoruz.

         Bizlere hep sabrı ve tefekkürü öğreten o güzel gönül insanını Refik-i Âlâya uğurlamanın hüznü var içimizde. 48 Yıllık ömrü boyunca İslam’a adanmış bir ömür.

         Duruşuyla,ferasetiyle,ilmiyle ve her şeyden önemlisi nezaketiyle insanlara örnek olarak geçen kısa bir ömür.

         Bu fani alemi terk ederek elvandanın zirvesini yaşattı sevenlerine, sonu olan hayattan sonsuz hayata her zamanki gibi gülerek gitti. Ölümü öyle güzel bir günde karşıladı ki adeta özlemle en sevdiğine Rahman-ı Rahimine kavuşmanın sevinciyle; “Ölüm güzel şey, budur perde ardından haber, hiç güzel olmasaydı ölür müydü Peygamber.” mısralarını yaşattı hepimize ve geride kalanlara ise müthiş bir ders verdi.

         Anladım; “San’at Allah’ı aramakmış, marifet bu gerisi yalnız çelik çomakmış...”

         Bizler şehadet ederiz ki son zamanlarında bile çok sevdiği Demircisine hizmet edebilme inancı ile Saadet Partimizden Demirci Belediye Başkan adayı oldu. Çünkü o güzel insanın hayalleri vardı bir gün muhakkak inandığı değerleri hizmet olarak sunacaktı çok sevdiği hemşehrilerine ama olmadı.

Bizler onu, büyüğümüz olarak davasına adanmış bir yürek olarak ve her şeyden önemlisi Allah için sevmiştik. “Rablerinin emirlerine uygun yaşa-yanlar için, altlarından ırmaklar akan Cennetler vardır.” (Ali İmran- 198) müjdesi mucibince yanında olmuştuk. Ve bugün yine onun yanındayız. Kalbimizle, dualarımızla ve geriye dönüp hatırladıklarımızla...

         Doğduğun güne, yaşadığın güne ve özlemini çektiğine hicret ettiğin güne selam olsun MÜCAHİDİM..!

         Hakkını helal et ey ümmetin salih ve mücahid başkanı,

         Bize yine ağlamak düştü. Varsın aka dursun gözyaşlarımız. Kalbimizdesin, önümüzdesin, ışığımızsın GÜZEL İNSAN.

         Ya Rabbi; üzerimize sabır yağdır, ayaklarımızı sabit kıl ve bizleri de cennetinde Muhterem Mehmet ÖNAL Abimize komşu eyle.

         AMİN...!

         .........

         RUHUNA FATİHA...

         “O bir Dava Adamı olduğu gibi “Ve’l-mevtu fî sebili’llahi esmâ emâninâ (Allah yolunda ölmek arzularımızın en yücesidir) diyenlerdendi.”

         Saadet Partisi Demirci İlçe Başkanımızın, kıymetli büyüğümüzün hayatını dört kelimeyle özetlemek mümkündür: İbadet, hicret, cihad ve dava.

         Muhterem Büyüğümüz, Güzel insan Mehmet ÖNAL Ağabeyimizi; bilgisi, birikimi, kişiliği, tecrübesi, ilkeleri ve mücadele azmi ile halkın sevgisini ve takdirini kazanmış örnek bir şahsiyet ve gerçek bir dava adamı olarak Rahmetle anıyoruz…

YAZARLAR